تصوير لود سايت
  در نشست خبری نمایشگاه ترموتک مطرح شد:

  در نشست خبری نمایشگاه ترموتک مطرح شد:

   شنبه 16 دی 1396 / بازدید 1570 / نظرات 0 /

  انرژی و تأسیسات، بخش زنده ساختمان است

  رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان گفت: مبنای توسعه پایدار استفاده از تکنولوژی های نو در استفاده از انرژی است.  
  به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، علی عموشاهی در نشست خبری شانزدهمین نمایشگاه تأسیسات و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی استان اصفهان با اشاره به این که نمایشگاه، نقش حلقه واسط میان تولیدکنندگان، بهره برداران و صاحبان ایده و اختراع را دارد، اظهار داشت: انرژی بخش زنده ساختمان است و ما باید تلاش کنیم ساختمان های کشور را به سیستم های استفاده از انرژی های نو مجهز کنیم.
  وی تأکید کرد: انرژی و تأسیسات سرمایشی و گرمایشی، بخش زنده یک ساختمان است و به همین دلیل باید به صورت مرتب مورد بررسی و بازنگری صورت گیرد تا علاوه بر کاهش مصرف، افزایش بهره وری و بهینه سازی، صرفه جویی و کاهش هزینه ها را در پی داشته باشد.  
  رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان اضافه کرد: امیدواریم مصرف‌کنندگان و مجریان ساختمان‌ها از این نمایشگاه دیدن کرده و جدیدترین تجهیزات و محصولات ارایه شده در این نمایشگاه را در ساختمان های خود مورد استفاده قرار دهند.
  وی با اشاره به اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در استان اصفهان، گفت: فعالیت‌های اجرایی مربوط به مبحث 19 مقررات ملی ساختمان از ابتدای بهمن ‌ماه آغاز می‌شود و نظارت های دقیقی بر این روند صورت خواهد گرفت.
  عموشاهی برگزاری ورک شاپ ها و سمینارهای تخصصی رایگان همزمان با این نمایشگاه را مورد اشاره قرار داد و افزود: امیدواریم نتیجه این نمایشگاه و سمینارهای جانبی آن، بهبود عملکرد سیستم های انرژی در شهر و استان اصفهان باشد و موضوع حیاتی انرژی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
  همچنین رییس کمیسیون انرژی، استاندارد مصالح و محیط زیست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در این جلسه، با اشاره به این که در ازای 24 میلیون خانوار ایرانی، 27 میلیون باب ساختمان در کشور وجود دارد، گفت: در کشور بیش از سه میلیون مسکن مازاد وجود دارد و این به این معنا است که بیش از آنکه به ساخت مسکن جدید نیاز باشد به بازسازی و بازنگری بر روی ساختمان های موجود نیاز است.
  احمدرضا طاهری افزود: شیوه نامه بهره گیری از انرژی های نو در سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در حال تدوین است و این شیوه نامه در قالب ویرایش مبحث 13 و 19 مقررات ملی ساختمان ارایه خواهد شد.
  وی ادامه داد: همچنین شیوه نامه ممیزی انرژی، شیوه نامه برچسب انرژی ساختمان ها و گواهی نامه ساختمان سبز نیز تا پایان سال به استان ها ابلاغ می شود.
  وی اظهار داشت: مهرماه امسال آیین‌نامه اجرایی بهینه‌ سازی مصرف انرژی در ساختمان‌ها توسط هیأت دولت تصویب شد که شامل ممیزی انرژی ساختمان ها، رده بندی انرژی ساختمان ها و تعبیه سامانه های کنترلی است.
  طاهری اعلام کرد: سازمان های دولتی نیز از سال آینده مکلف به استفاده حداقل 20 درصد از انرژی های تجدیدپذیر بر اساس این مصوبه هیأت دولت هستند.  
  مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان نیز در این نشست گفت: بدترین شیوه گرم کردن منازل استفاده از بخاری است زیرا دود ناشی از آن نقش زیادی در آلودگی هوا دارد.
  سید مصطفی علوی با اعلام این که مصرف گاز سالیانه استان اصفهان، 21 میلیارد متر مکعب است، افزود: یکی از معضلات امروز ساختمان‌ها هدر رفت حرارت و انرژی از دیوار‌ و سقف‌های ساختمان‌هاست و به نظر می رسد زمان اقدام جدی در زمینه عایق کاری دیوارها و سقف ساختمان ها در برابر انرژی، فرا رسیده است.
  وی با بیان این که تأکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف گاز علاوه بر موضوع هزینه به دلیل تولید محصولات خطرناک ناشی از سوخت گاز نیز هست، اظهار داشت: اگر عایق‌کاری و تنظیم هوای موتورخانه ساختمان‌ها به درستی انجام شود، کاهش 20 تا 30 درصدی مصرف انرژی را شاهد خواهیم بود.
  وی فرهنگ سازی در این زمینه را یکی از نقش های مهم نمایشگاه ها عنوان کرد و بیان داشت: امیدواریم این نمایشگاه نیز در زمینه فرهنگ سازی، ایمنی و کاهش مصرف تأثیرگذار باشد.
  همچنین مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان به استفاده از انرژی های نو و سیستم های جدید انرژی در پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان اشاره کرد و گفت: درصدد هستیم از انرژی خورشیدی در این پروژه استفاده کرده و همچنین برای آبیاری فضای سبز از آب خاکستری استفاده کنیم.
  علی یارمحمدیان گفت: خوشحالیم که با برگزاری هر هفته یک رویداد نمایشگاهی، نقشی در رونق کسب و کار و اقتصاد استان داریم و امیدوارم این نمایشگاه به گونه ای باشد که بازدیدکنندگان بتوانند از آن به طور مناسب استفاده کرده و با آخرین دستاوردهای کشور در این حوزه آشنا شوند.
  وی تأکید کرد: با توجه به شرایط خشکسالی و آلودگی های زیست محیطی همه ما باید در زمینه کاهش مصرف انرژی و بهینه سازی آن اقدام کنیم.
  گفتنی است شانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تأسیسات سرمایشی و گرمایشی استان با حضور 115 مشارکت کننده از 16 تا 19 دی ماه در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان در حال برگزاری است.

  نظرات کاربران پیرامون این مطلب

  انصراف از پاسخ به کاربر
   

  درباره ما

  شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان اصفهان فعاليت خود را در سال ۱۳۷۲ آغاز نمود و به لطف الهي تاكنون روند رو به رشدي را با سرعت قابل توجهي دنبال كرده است.

  عضویت در باشگاه ما

  برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

  تماس با ما

  دفتر مرکزی:اصفهان-خ 22 بهمن -خ علامه امینی-شرکت نمایشگاه بین المللی استان اصفهان ...................................................محل برگزاری:اصفهان-کمربندی شرق - روبروی منطقه روشن دشت - شرکت نمایشگاه بین المللی استان اصفهان

  03132603006,03135008

  info@isfahanfair.com